Inwentaryzacja powykonawcza budynku

Aby można było wprowadzić się do wybudowanego domu lub deweloper mógł przekazać klucze nowym właścicielom mieszkania, konieczne jest uzyskanie decyzji administracyjnej o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego. Decyzja ta wydawana jest na podstawie wniosku, którego niezbędnym elementem jest dokumentacja obejmująca inwentaryzację powykonawczą budynku. Na czym to polega i dlaczego to tak ważne, by wszelkie pomiary przeprowadziła osoba dysponująca niezbędnymi uprawnieniami?

Inwentaryzacja powykonawczych budynków: Grudziądz i okolice

Pomiędzy zrealizowaniem inwestycji a oddaniem kluczy nabywcom muszą zostać wykonane czynności, których celem jest sporządzenie aktualnej mapy geodezyjnej, a także sprawdzenie, czy obiekt jest zgodny z pierwotnym projektem. Inwentaryzacja powykonawcza budynku polega na wykonaniu szczegółowych pomiarów, na podstawie których geodeta opracowuje operat inwentaryzacji — dokument niezbędny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.

Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza

Do wykonania pomiarów oraz przygotowania dokumentacji wymagane są odpowiednie uprawnienia. Dysponując nimi, a także bogatym doświadczeniem w geodezyjnych inwentaryzacjach powykonawczych, gwarantujemy terminowe, dokładne i rzetelne sporządzenie aktualnej mapy, jak również szczegółowego operatu inwentaryzacji budynku. Zapraszamy do współpracy na terenie Grudziądza bądź okolic!

GEOGIK, czyli inwentaryzacja powykonawczych budynków

Grudziądz i okoliczne miejscowości są obszarem, na którym koncentrujemy działalność naszej firmy. Świadczymy usługi inwentaryzacji powykonawczej budynków, która polega na zbieraniu aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu usytuowania obiektu oraz innych elementów zagospodarowania działki m.in. wjazdu czy parkingu. Co ważne, inwentaryzacja powykonawcza budynku to również fachowa ewidencja obiektów liniowych takich jak przyłącza elektroenergetyczne, wodociągowe, gazowe lub kanalizacyjne, których przebieg został ustalony jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Postaw na specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży geodezyjnej, zdecyduj się na usługi świadczone przez GEOGIK już dziś!

Rodzaje pomiarów inwentaryzacja powykonawcza budynku w praktyce

Każda prowadzona przez nas inwentaryzacja obejmuje profesjonalny pomiar bieżący i końcowy. Pomiar bieżący dotyczy tych elementów przestrzeni, które w trakcie budowy będą musiały zostać zasypane i ukryte, stąd też zwane są obiektami zanikającymi. Są nimi, chociażby obiekty liniowe — wodociągi, sieć gazowa czy kanalizacyjna. Pomiar końcowy obejmuje z kolei nowo powstałe budynki wraz z ukształtowaniem pionowym powierzchni terenu zmienionym podczas budowy. Zależy Ci na kompleksowo i sprawnie przeprowadzonej inwentaryzacji powykonawczej budynku? Cenisz sobie możliwość współpracy z doświadczonymi fachowcami? Zapraszamy do kontaktu!